Ak chcete jeden objektív, ktorý dokáže pokryť každú predstaviteľnú situáciu snímania a nezaťažuje vašu tašku, toto je on. Nový objektív NIKKOR so superzoomom 18 – 300 mm je vynikajúcim prírastkom radu objektívov so zoomom od spoločnosti Nikon, ktorý zdôrazňuje výhody prenosnosti snímania vo formáte DX. Mimoriadne všestranný 16,7-násobný rozsah priblíženia siaha od širokouhlej polohy až po superteleobjektív (ekvivalent formátu 35 mm: 27 – 450 mm) a jednoducho pokrýva nespočetné situácie: od skupinových záberov až po rozľahlé krajiny a vzrušujúce horizonty miest, od vzdialenej športovej akcie až po fotografovanie divých zvierat.

AF-S DX NIKKOR 18–300 mm f/3,5–6,3G ED VR

Objektív AF-S DX NIKKOR 18–300 mm f/3,5–6,3G ED VR s hmotnosťou iba 550 g je neuveriteľne ľahký na objektív s takýmto rozsahom. Objektív má bajonet utesnený proti vplyvom počasia a prepínač uzamknutia priblíženia, ktorý zabraňuje „samovoľnému vysúvaniu zoomu“ (pri sklopení sa objektív pri prenášaní pohybuje vplyvom vlastnej hmotnosti) a zachováva kompaktné rozmery, keď sa objektív nepoužíva. Tento superzoom je vybavený systémom stabilizácie obrazu od spoločnosti Nikon a poskytuje ostré snímky bez rozmazania bez ohľadu na to, či snímate širokouhlé skupinové portréty pri slabom osvetlení, alebo približujete a zachytávate vzdialené objekty.


Technológia stabilizácie obrazu od spoločnosti Nikon je navrhnutá tak, aby umožňovala stabilnejšie snímanie z ruky, a umožňuje vám snímať s dlhšími časmi uzávierky bez rozmazania znehodnocujúceho snímky, ktoré môže byť spôsobené chvením fotoaparátu. Systém optickej stabilizácie obrazu stabilizuje aj obraz v hľadáčiku, čo umožňuje presnejšie automatické zaostrovanie a kompozíciu najmä pri dlhších ohniskových vzdialenostiach 300-milimetrového rozsahu priblíženia. Okrem toho technológia kompaktného ultrazvukového zaostrovacieho motora (SWM) od spoločnosti Nikon poskytuje rýchlu, presnú a veľmi tichú prevádzku automatického zaostrovania v celom dlhom rozsahu zoomu s intuitívnym manuálnym doostrením.

Vynikajúci optický výkon

Optická konštrukcia nového objektívu NIKKOR s ohniskovou vzdialenosťou 18 – 300 mm a stabilizáciou obrazu je navrhnutá na poskytovanie vynikajúcich výsledkov pomocou digitálnych jednookých zrkadloviek formátu DX s vysokým rozlíšením a zahŕňa 16 prvkov v 12 skupinách. Tri optické prvky zo skla ED a tri asférické optické prvky slúžia na efektívnu správu rizika vzniku optických chýb, ktoré môžu vznikať pri objektívoch so superzoomom. Optické prvky zo skla s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) od spoločnosti Nikon minimalizujú farebnú vadu dokonca aj pri najmenšom zaclonení a asférické optické prvky prakticky eliminujú optické chyby.

Cena objektívu: 699€

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo