Spoločnosť Nikon ohlásila, že začiatkom novembra 2012 dosiahol počet vyrobených objektívov NIKKOR pre fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi 75 miliónov kusov. To je o päť miliónov viac ako v máji 2012.

Od dosiahnutia 70 miliónov kusov spoločnosť Nikon pokračovala v aktívnom vývoji produktov radu NIKKOR.

V júni 2012 uviedla na trh kompaktný zoomový objektív AF-S NIKKOR 24–85 mm f/3,5–4,5G ED VR, ktorý je kompatibilný s formátom Nikon FX. Vďaka ľahkému telu a všestrannému rozsahu od širokouhlých záberov až po teleobjektív tento model predstavuje vynikajúcu voľbu pre majiteľov plnoformátových zrkadloviek, ktorí hľadajú viacúčelový objektív s nekompromisnou obrazovou kvalitou snímky.

Spoločnosť Nikon tiež uviedla na trh objektív s ultra vysokým výkonom AF-S DX NIKKOR 18–300 mm f/3,5–5,6G ED VR, ktorý ponúka 16,7-násobný zoom, je kompatibilný s formátom Nikon DX a je vhodný pre fotografov so širokým záberom záujmov.

V októbri 2012 spoločnosť Nikon predstavila objektív formátu FX s všestranným rozsahom ohniskových vzdialeností 70–200 mm a konštantnou svetelnosťou f/4. Tento objektív je určený pre profesionálov i nadšencov fotografujúcich športové a iné udalosti, cestovanie a prírodu.

Spoločnosť tiež uviedla nové objektívy pre kompaktné systémové fotoaparáty Nikon 1. V septembri 2012 to bol doteraz najsvetelnejší objektív radu 1 NIKKOR, model 18,5 mm f/1,8. O mesiac skôr spoločnosť Nikon ohlásila supertenký objektív s 2,5-násobným zoomom 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5–5,6. Za rok od uvedenia systému Nikon 1 vstúpilo do života šesť objektívov radu 1 NIKKOR, vrátane plochého objektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, základného zoomu a vysokovýkonného zoomového skla.

Značka NIKKOR
Značka NIKKOR spoločnosti Nikon sa stala synonymom objektívov pre digitálne zrkadlovky s vysokou kvalitou a výkonom. Názov NIKKOR vznikol pridaním písmena R k slovu Nikko, polatinčenej skratke pre Nippon Kogaku K.K. V čase vzniku názvu išlo o bežný postup pri pomenovávaní fotografických objektívov. V roku 1933 bol uvedený na trh veľkoformátový objektív pre letecké fotografie pod názvom Aero-NIKKOR.

Značka NIKKOR bola vždy o krok vpred pred svojou dobou. Objektív typu rybie oko OP Fisheye-NIKKOR 10 mm f/5,6 pre jednooké zrkadlovky, pochádzajúci z roku 1968, bol prvým objektívom na svete s asférickými prvkami. Objektívy NIKKOR pre nové zrkadlovky navyše používajú množstvo vlastných najnovších technológií spoločnosti Nikon, vrátane antireflexnej vrstvy Nano Crystal Coat, ktorá takmer eliminuje odlesky vnútorných prvkov objektívu vo veľkom rozsahu vlnových dĺžok. Aktuálna ponuka viac ako 80 objektívov NIKKOR pre digitálne zrkadlovky značky Nikon a systémové fotoaparáty Nikon 1 zahŕňa objektívy typu rybie oko, superširokouhlé objektívy, teleobjektívy, makroobjektívy aj objektívy typu PC-E.

Zdroj TS: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo