Vynikajúca kvalita, vysoký výkon a kreatívne možnosti – Canon rozširuje svoj systém Cinema EOS oficiálnym uvedením dlho očakávanej filmárskej 4K videokamery a štyroch kompaktných objektívov EF Cinema.

Modely EOS C500, CN-E15.5-47mm T2.8 L S/SP a CN-E30-105mm T2.8 L S/SP, ktorých vývoj spoločnosť oznámila v apríli 2012, spolu s novou videokamerou EOS C100 a kamerou EOS C300 vytvárajú najsilnejšiu produktovú kolekciu v dejinách Canon. Prinášajú vynikajúcu kvalitu a vysoký výkon spolu s množstvom rôznych konfigurácií.

Systém Canon Cinema EOS v sebe spája unikátne skúsenosti získané počas vývoja digitálnych zrkadloviek (DSLR), video produktov, vysielacích technológií a objektívov – ponúka mimoriadnu kvalitu spolu s kreatívnymi možnosťami pre profesionálov všetkých kategórií. Zahrnutím nového modelu základnej triedy EOS C100 aj modelu 4K EOS C500 systém reaguje na množstvo produkčných požiadaviek používateľov všetkých úrovní.

Nové filmárske objektívy so zoomom od Canon zas poskytujú špičkové výsledky za rozumnú cenu vo variantoch EF aj PL – to znamená kompatibilitu doslova s každou kamerou v našej súčasnej ponuke. Všetky nové produkty budú predstavené na veľtrhu IBC 2012, kedy sa prvýkrát v Európe predvedie úplný systém Cinema EOS.

„Toto je naša doteraz najsilnejšia kolekcia profesionálnych video produktov,“ povedal Kieran Magee, Professional Imaging Marketing Director, Canon Europe. „Každý z týchto nových produktov bol vyvinutý s prihliadaním na potreby profesionálov a poskytuje našim zákazníkom kreatívnejšie možnosti než kedykoľvek v minulosti. Uvedením modelu EOS C500 a našich nových filmárskych objektívov so zoomom, spolu s novým modelom EOS C100, rozširujeme našu ponuku, aby spĺňala potreby ešte širšej škály používateľov – od amatérskych filmárov až po profesionálnych kameramanov.“

EOS C500 – video s revolučným rozlíšením 4K

Po oznámení vývoja v apríli 2012 teraz Canon potvrdzuje uvedenie videokamery EOS C500 na európske trhy. Ide o novú digitálnu filmársku videokameru s rozlíšením 4K (4096 x 2160 pixelov). Videokamera EOS C500 je určená pre filmový priemysel a digitálnu produkciu s vysokým rozlíšením. Ponúka videovýstup s rozlíšením 4K vo formáte RAW na záznam do externého zariadenia. Nekomprimovaný obraz v kvalite 4K umožňuje využiť plný potenciál filmárskych 4K objektívov z neustále sa rozširujúcej kolekcie Canon EF Cinema, zatiaľ čo bajonet EF s funkciou Cinema Lock uľahčuje výmenu objektívov počas filmovania.

Okrem nekomprimovaného 4K videa model EOS C500 podporuje 12-bitový alebo 10-bitový výstup signálu RGB 4:4:4 pre záznam v kvalite 2K (2048 x 1080 pixelov) alebo „off-board“ záznam v kvalite Full HD – výsledkom je bohatá škála farieb a dobrá podpora postprodukčných procesov spracovania obrazu, napríklad tzv. kľúčovania. Videokamera tiež podporuje snímkovaciu frekvenciu až 120p v režimoch 4K aj 2K, čo znamená lepšiu flexibilnosť a nové tvorivé možnosti pri nakrúcaní s vyššími rýchlosťami (spomalené video). Technológia Canon Log Gamma poskytuje vysokokvalitné video a široký expozičný rozsah požadovaný profesionálnymi kameramanmi.

 
Model EOS C500, založený na rovnakej pokročilej platforme ako EOS C300, ponúka skvelé výsledky, je mimoriadne prenosný a disponuje bohatými možnosťami rozšírenia. Variant s bajonetom PL zaisťuje podporu pre štandardné objektívy na trhu, zatiaľ čo model s bajonetom EF je prvou videokamerou Cinema EOS, ktorá je vybavená upraveným bajonetom EF s funkciou Cinema Lock. Bajonet EF s funkciou Cinema Lock bol vyvinutý ako reakcia na podnety našich zákazníkov, aby sa dosiahla jednoduchšia výmena objektívov počas filmovania.. Namiesto otáčania objektívu používateľom sa teraz otáča samotný bajonet, ktorý nakoniec uzamkne objektív na svojom mieste – tým sa zjednodušuje ovládanie počas nakrúcania v štúdiu aj v teréne.

Nové filmárske objektívy so zoomom – vysoká flexibilnosť aj výkon za rozumnú cenu

Uvedením štyroch nových filmárskych objektívov EF ďalej rozširujeme náš systém Cinema EOS. Každý z nich poskytuje špičkový výkon a výbornú prenosnosť za dostupnú cenu. Dva širokouhlé filmárske objektívy so zoomom – CN-E15.5-47mm T2.8 L S (bajonet EF) a CN-E15.5-47mm T2.8 L SP (bajonet PL) – prichádzajú na trh spolu s dvomi filmárskymi teleobjektívmi so zoomom – CN-E30-105mm T2.8 L S (EF) a CN-E30-105mm T2.8 L SP (PL). Všetky objektívy ponúkajú dostatočné rozlíšenie na spracovanie videa v kvalite 4K, takže sú ideálne na používanie s filmárskymi kamerami Canon EOS C500 a EOS-1D C, ktoré umožňujú nakrúcanie 4K videa.

 
Všetky štyri objektívy sú kompatibilné so štandardnými Super 35 mm ekvivalentnými kamerami na trhu a ich prvotriedne optické technológie používateľom poskytnú mimoriadnu flexibilnosť v širokej škále situácií. Každý z týchto objektívov charakterizujú kompaktné rozmery, nízka hmotnosť a univerzálny rozsah zaostrenia, takže sú ideálne na filmovanie z ruky. Disponujú tiež množstvom zlepšení v dizajne, ktoré používateľom uľahčia prácu – spomeňme napríklad rovnaký priemer prednej časti, štandardné uhly záberu a 300º posun pri zaostrovaní, umožňujúci presné zaostrovanie. Tieto nové objektívy so zoomom skvele dopĺňajú existujúcu kolekciu špičkových filmárskych zoomov Canon Cinema a monofokálnych objektívov Canon EF Cinema. Ponúkajú veľa kreatívnych možností pre filmových i video profesionálov všetkých kategórií – v štúdiu aj v teréne.

Zdroj TS: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo