Nové tlačiarne Canon imagePRESS C850 a C750 umožníia rozšírenie ponuky tlačových služieb a celkový rozvoj produkčnej tlače.

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, rozšírila svoj vlajkový produktový rad imagePRESS o dve nové digitálne farebné produkčné tlačiarne – C850 a C750.

Najnovšie modely sú reakciou spoločnosti Canon na dopyt zákazníkov po flexibilnejších produkčných tlačiarňach, ktoré by ponúkli kombináciu konzistentnej vysoko kvalitnej tlače, vynikajúceho výkonu a osvedčenej spoľahlivosti v menšom, ale stále ešte dostatočne robustnom prevedení.

Canon imagePRESS C850 a C750

Canon nový imagePRESS C850 navrhol tak, aby komerčné tlačiarne a centrálne reprografické oddelenia (CRD) inšpiroval k rozšíreniu ponuky tlačových služieb a podporil ich podnikateľský rast.

Nové tlačiarne sú ideálne pre zákazníkov s typickým mesačným objemom produkcie do 170 000 strán formátu A4. Obidva modely sa môžu pochváliť radom inovácií a rozširujúcich možností, ktoré zvyšujú efektivitu produkčnej tlače a umožňujú poskytovať služby s plne skompletizovanými výstupmi.

imagepress_c850-operator-panel

Medzi tieto vylepšenia patrí:
• Konzistentná produkčná rýchlosť 85/75 strán za minútu v prípade tlačových médií s gramážou až 220 g/m2 a vysoký výkon pri tlači na zmiešané materiály s gramážou až 300 g/m2
• Automatická obojstranná tlač bannerov, a teda i príležitosti pre nové zdroje príjmu
• Nový bodový tlačový raster s rozlíšením 190 lpi pre špičkové obrazové výstupy
• Poloautomatická registrácia stránok, vďaka ktorej môže obsluha ušetriť svoj drahocenný čas a venovať ho činnostiam s pridanou hodnotou
• Širšie možnosti dokončovacích úprav, a teda i nové a hodnotnejšie spôsoby využitia tlače
• Nový PRISMAsync v 5.0, ktorý zaisťuje optimálnu celkovú výkonnosť tlačového strediska

V priebehu iba dvoch rokov Canon v regióne Európy, Stredného Východu a Afriky dal do prevádzky viac ako 3 000 produkčných tlačiarní imagePRESS C800 a C700 a tak pomohol zákazníkom dosiahnuť novú úroveň produktivity, kvality i flexibility a podnietil ich rast. A vďaka novým modelom imagePRESS chce ponúknuť celkovo vyššiu výkonnosť i využiteľnosť v rôznorodých tlačových úlohách, takže svoj potenciál môže zužitkovať ešte širšia škála komerčných tlačiarní.

imagepress-c750-color-digital-press

Široké možnosti tlače

Canon imagePRESS C850 si poradí s obojstrannou tlačou bannerov i tlačou na obálky štandardných rozmerov a užívateľom prináša perfektnú kvalitu výstupov pri použití štruktúrovaných materiálov. Poskytovatelia tlačových služieb môžu vďaka týmto vlastnostiam rozšíriť svoju ponuku do širšieho spektra lukratívnych oblastí a stať sa tak atraktívnymi pre nových zákazníkov. Obidva nové modely zvládajú tlač na materiály s gramážou od 52 do 300 g/m2, pričom maximálnu rýchlosť dosahujú pri gramáži do 220 g/m2.

Canon imagePRESS C850 i imagePRESS C750 sú teda ideálne pre široké spektrum typických tlačových výstupov, od brožúr a pozvánok až po plagáty a personalizované materiály určené k priamemu marketingu.

Vylepšená laserová technológia a nový bodový tlačový raster s rozlíšením 190 lpi v kombinácii s tonerom Canon CV (Consistently Vivid) zaisťuje úplne vynikajúcu kvalitu výstupov pre všetky vytlačené strany, a to bez ohľadu na ich celkový počet. A vďaka poloautomatickej registrácii jednotlivých listov umožňujú nové tlačiarne presné nastavenie registrácie média v priebehu piatich minút a tlačové oddelenia tak môžu zvýšiť svoju efektivitu.
imagepress-c850-trimmer
Vďaka novému čelnému orezu brožúr, GBC dierovaču a inline bigovaniu, predstavujú nové modely príležitosť, ako môžu poskytovatelia tlačových služieb rozšíriť svoje portfólio dokončovacích prác a ponúknuť zákazníkom množstvo pôsobivejších a vysoko hodnotných typov tlačových úloh. Širšia podpora inline dokončovacích zariadení spoločnosti Canon i tretích strán umožňuje využívať orezávanie pomocou troch nožov, vyrábať lepenú väzbu z až 200 listov, sedlovo zošívať až 100 strán, vytvárať brožúry so zrazeným chrbtom lebo produkovať výstupy s krúžkovou väzbou.

Tlačiarne imagePRESS C850/C750 sú prvými modelmi svojho radu, ktoré podporujú integráciu s tlačovým radičom Canon PRISMAsync 5.0. Táto verzia zvyšuje celkovú využiteľnosť zariadení i výkonnosť tlačových oddelení a umožňuje jednoduchú integráciu do aktuálnych prostredí poskytovateľov tlačových služieb. Súčasťou nového modulu pre vzdialené ovládanie je tiež mobilná aplikácia (pre operačné systémy Android a iOS), ktorá sprístupňuje informácie o stavu tlačiarne a v nevyhnutných prípadoch si vyžiada aktívny zásah zo strany obsluhy.

„Bez ohľadu na to, či ide o nasadenie vo firemnom tlačovom oddelení alebo v prostredí komerčnej tlače, musí byť každá nová digitálna produkčná tlačiareň čo najskôr prevádzky schopná – a je teda potrebné, aby umožnila jednoduchú inštaláciu i integráciu s aktuálnym workflow,“ vysvetľuje Mark Lawn. „Tieto reálne požiadavky ovplyvnili vývoj nových modelov imagePRESS a sme si istí, že zákazníci správnym spôsobom využijú svoj potenciál a dajú priechod novým nápadom z oblasti tlače, ktoré povedú k naplneniu ich podnikateľských vízií.“

Ako prví sa s novými produkčnými tlačiarňami imagePRESS C850/C750 zoznámia návštevníci veľtrhu GraphExpo 2016 a v predaji budú tieto najnovšie modely v regióne Európy, Stredného Východu a Afriky od októbra 2016.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo