Výstup na Kráľovu hoľu

Výstup na Kráľovu hoľu spojený s tlačením 3. vysokotlačeného trička 2015 sa vydaril, atmosféra bola perfektná a počasie nám bolo nadmieru priaznivé. Tentoraz sa v rámci našej KOMUNITY zišlo v základnom tábore v Telgárte 33 účastníkov (vrátane 3 detí) naplnených odhodlaním zapojiť všetky sily a rezervy k dosiahnutiu vrchola hory s nadmorskou výškou 1 946 m. Počas výstupu nás sprevádzalo 5 psíkov.  Štvornohí „najlepší priatelia človeka“ si jednoznačne vychutnávali krásu prírody a unikátnu atmosféru.

Kráľova hoľa 2015

Samotný výstup síce tiež nepriradím (z môjho pohľadu turistu kráčajúceho najčastejšie po metských chodníkoch za poznávaním múzeí, galérií, kostolov, hradov a zámkov) k tým najľahším – veď nám cesta zo Šumiaca hore zabrala pekné tri hodinky (nehovoriac o náročných krokoch dolu) avšak výsledný zážitok stál skutočne za tú námahu a predčil všetky naše očakávania. Naskytol sa nám nádherný pohľad na okolité hory, zelené kopce a vŕšky, malé dedinky v údolí a v diaľke majestátne končiare našich veľhôr – miernym oparom zahalené Vysoké Tatry.

Keď sme sa dosýta vynadívali, pokochali (aj trošku „poochkali“) a osviežili, špeciálna skupina vysokohorských SITOtlačiarov natlačila cenné trofeje – 3. vysokonatlačené tričko Kráľova hoľa 2015 (fixované unikátnym prírodou vyladeným postupom – priamymi lúčmi nízkotatranského slnka).Vrcholným aktom bola báseň „Ej ty hoľa, ty Kráľova hoľa…“ v podaní neopakovateľnej recitátorky Mirky Bača Valachovej.
Na záver celá KOMUNITA (ako by ich jedna mater mala) zanôtila zvučným hlasom írečitú slovenskú pieseň, typickú pre toto magické miesto – „Na Kráľovej holi stojí strom zelený…“ – známa melódia sa niesla nízkotaranskou prírodou. Nikomu v tom momente neprekážalo, že navôkoľ nie je ani len kríčôček, tobôž „strom zelený“.


Tešíme sa na ďalšie spoločné úspešné akcie

Zdroj: SZSDT

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo