BT3-CO2-neutral-Packshot

Pred 25 rokmi uviedla medzinárodná skupina Mondi, zameraná na výrobu obalov a papiera, svoj papier BIO TOP 3® a ako prejav uznania dlhodobo dosahovaných výsledkov svojho jedinečného nebieleného (off-white) papiera vyrobeného technológiou bez použitia chlóru ponúka v súčasnosti spoločnosť Mondi v záujme ďalšieho posilňovania reputácie tohto papiera v oblasti životného prostredia papier BIO TOP 3® 80 g/m² v prevedení CO2 neutrálny.

Najprv vyvinutý ako kancelársky papier, potom ako hybridný papier pre ofsetovú tlač a teraz dostupný aj pre použitie na vysokorýchlostných atramentových tlačiarňach, papier BIO TOP 3® drží krok s trendmi na trhu. BIO TOP 3® vyvinuli v Mondi Neusiedler v roku 1989. V čase svojho prelomového uvedenia na trh išlo vo svete o prvý papier na trhu vyrobený technológiou bez použitia chlóru (TCF) a aj v súčasnosti ostáva papierom vyrobeným úplne bez použitia chlóru a bez akýchkoľvek optických zjasňovacích prostriedkov. Výsledkom je, že papier si uchováva prirodzenosť nenatieraného papiera s prírodným odtieňom. “Sme presvedčení, že nejde tak o odtieň, ako o postoj – k lepšiemu: Mnohostranná použiteľnosť pre rôzne aplikácie, ďalšie environmentálne požiadavky, lepšia reprodukcia farieb a zvýšená atraktivita pre tlačové produkty. To je tajomstvo ukryté v trvalom úspechu papiera BIO TOP 3® na trhu,” povedal Johannes Klumpp, marketingový a obchodný riaditeľ divízie Mondi Uncoated Fine Paper.

Papieru BIO TOP 3® bolo udelené označenie EU Ecolabel a certifikácia Austrian Environmental Label s posúdením životného cyklu (LCA) a je súčasťou rady Green Range, do ktorej sú zaraďené produkty vyrábané udržateľným spôsobom. Tento papier je vhodný na digitálnu, ofsetovú tlač a predtlače. S uvedením BIO TOP 3® LOOKBOOK, marketingového nástroja spoločnosti Mondi pre náročných, ktorý prezentuje silu papiera podčiarknutú správnym dizajnom, je papier BIO TOP 3® určený predovšetkým na vysokokvalitné katalógy, korporátny dizajn & správy o udržateľnom rozvoji a prémiové knihy.


Rovnako ako v minulých rokoch, aj tento rok si spoločnosť Mondi zvolila papier BIO TOP 3® na tlač svojej správy o udržateľnom rozvoji s názvom Zdieľame našu udržateľnú budúcnosť 2013, ktorá je k dispozícii na požiadanie alebo online na stránke www.mondigroup.com/sustainability. Tento dokument ponúka porozumenie tomu, čo v globálnom kontexte znamená udržateľný rozvoj pre skupinu Mondi.

Zdroj TS: Mondi

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo