24“ monitory s úzkym rámčekom NEC EA245WMi a NEC EX241UN potvrdzujú úsilie spoločnosti NEC minimalizovať dopad na životné prostredie a zároveň poskytujú vynikajúci výkon s výbornou ergonómiou.

NEC Display Solutions Europe uvádza na trh 24“ monitory NEC MultiSync® EA245WMi a EX241UN s ultra úzkym rámčekom, vhodné pre použitie v prostrediach, ako sú firemné kancelárie, alebo finančné inštitúcie. Zákazníci v rôznych odvetviach, získajú nezanedbateľný profit z celého radu funkcií zameraných na ochranu zdravia a úsporu energie.

NEC EA245WMi a NEC EX241UN

Monitory disponujú integrovanou technológiou „Low Blue Light Plus“, čo znamená, že displej odfiltruje nebezpečné emisie modrého svetla, čím chráni oči užívateľov pred nebezpečnými dôsledkami ako je sivý zákal a makulárna degenerácia. Tieto benefity pre ochranu zdravia je možné získať, bez toho aby bola ohrozená kvalita farebného podania monitora.

nec-ea245wmi
Monitory NEC EA245WMi a EX241UN sú navrhnuté s cieľom ochrany životného prostredia a sociálnej zodpovednosti. Uvedené modely získali najnovšiu certifikáciu TCO 7.

Elegantný design s veľmi úzkym rámčekom z troch strán (model EA245WMi), či dokonca zo štyroch strán (model EX241UN) minimalizuje rušivé oddelenie pracovnej plochy medzi jednotlivými displejmi vo viac monitorovej konfigurácii displejov.  V multi-monitorových zostavách ponúkajú monitory nový profesionálny vzhľad svojim elegantným dizajnom.

EX241UN BK
Navyše ponúkajú ergonomické funkcie, ako je plná výšková zastaviteľnosť, náklon a otočenie, alebo vertikálnu i horizontálnu orientáciu displeja. Integrovaný „human sensor“ zaisťuje aktiváciu úsporného režimu v situácii, keď užívateľ aktuálne na monitore nepracuje.

Ambient light senzor potom upraví jas displeja v závislosti na okolitom osvetlení tak, aby optimalizoval čitateľnosť obsahu.

Obidve funkcie tak znižujú spotrebu elektrickej energie a napomáhajú k vytváraniu optimálnych pracovných podmienok, ktoré sú šetrné k zraku užívateľov.

nec_application-image_office_ea245wmi_med
Všeobecne sa dá povedať, že nové modely NEC EA245WMi a EX241UN sú zamerané na vysokú produktivitu práce, kvalitu obrazu s dôrazom na ohľaduplnosť k životnému prostrediu a zdravie.

NEC mieri novinkami desktopových monitorov na vysokú produktivitu práce s dôrazom na ochranu zdravia pri zachovaní celkovej ceny vlastníctva.

Dostupnosť, cena a záruka

Monitor s 3-stranným ultra tenkým rámčekom NEC MultiSync® EA245WMi je dostupný
od októbra 2016, za cenu 476 € (12 850 Kč), bez DPH.
Monitor s 4-stranným ultra tenkým rámčekom NEC MultiSync® EX241UN bude dostupný
od novembra 2016, za cenu 450 € (12 100 Kč), bez DPH.
Nové modely budú dostupné v čiernej i bielej farbe.

NEC Display Solutions Europe GmbH poskytuje na tieto displeje záruku 36 mesiacov, systémom door – to – door.

datasheet_nec_ea245wmi
datasheet_nec_ex241un

Zdroj: NEC

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo