EIZO uvádza na trh najvýkonnejším progamingovým monitorom, ktorý kedy spoločnosť vyrobila. Nový model radu FORIS 24“ monitor FG2421 v režime „Turbo 240“ s kmitočtom 240 Hz dosahuje rekord pri rýchlej a jasnej reprodukcii obrazu.

Najvýkonnejší progamingový monitor s turbo frekvenciou až 240 Hz

Funkcia „Turbo 240 vyvinutá spoločnosťou EIZO predstavuje úplne novú a unikátnu technológiu impulzného zobrazovania videa, kedy sa vstupná obrazová frekvencia snímku zdvojnásobí a navyše preruší veľmi krátkym zhasnutím podsvietenia, takže dochádza podobne ako pri CRT monitoroch k efektu „impulzného“ zobrazenia úplne ostrých pohyblivých dát. Hráči získajú vďaka funkcii „Turbo 240“ ostrý (nezkreslený) obraz a budú môcť lepšie rozpoznať presnú polohu jednotlivých objektov. Funkcia „Turbo 240“ spôsobuje len minimálne oneskorenie – menej než 10 milisekund, čo zodpovedá trvaniu 1,2 snímku za 120 snímok. Preto je táto metóda ideálna pre akčné hry vyžadujúce pohotové a rýchle reakcie v reálnom čase.

 

Monitor FORIS FG2421 so zapnutým režimom Turbo 240 prelomil bariéru 1 ms doby odozvy zobrazovacieho systému!

24“ monitor FG2421 využívá nový LCD panel typu VA (MVA panel od spoločnosti SHARP). Full HD displej formátu 16 : 9 umožňuje vďaka širokému pozorovaciemu úhlu hráčom v týme užitočný pohľad na susedov monitor. Natívny kontrast 5 000 : 1 spôsobuje hlboké zobrazenie čiernej, čo poskytuje brilantnosť reprodukcie obrazu. Tento vysoký kontrast zlepšuje viditeľnosť pri tmavých scénach a uľahčuje rozpoznávanie nepriateľov alebo prekážok. Pre daľšie zvýšenie kontrastu až na max. hodnotu 15 000 : 1 v tmavších scénach sa dá využíť funkcia DCR (Dynamic Contrast Enhancer).

Softvér „ScreenManager Pro for Gaming, ktorý je súčasťou dodávky, umožňuje používanie herných profilov monitoru, ako sú optimálne nastavenia jasu, kontrastu a gamy. Tieto profily možno medzi hráčmi vymieňať alebo si ich stiahnuť z webu gaming.eizo.com. Dva profily, ktoré boli vyvinuté spoločne s profesionálnymi hráčmi Fnatic, sú už naprogramované z výroby. Ďalšie 3 pamäťové miesta sú voľne k dispozícii. Pomocou funkcie klávesových skratiek aplikácie ScreenManager Pro for Gaming možno pripojené reproduktory / slúchadlá, nastavenia obrazu a profil zapínať, vypínať a prepínať klávesnicou.

Analógové aj digitálne rozhranie pozostávajúce z HDMI, DisplayPortom a DVI-D konektormi pre PC, herné konzoly a multimediálnym vybavením, ako napr. Blu-ray splní želania každého zákazníka. Rozbočovač USB s jedným vstupom a dvoma výstupmi umožňuje napr. pripojiť myš a klávesnicu cez monitor. Päťročná záruka výrobcu vo forme výmenného servisu priamo na mieste je dôkazom spoľahlivosti monitoru FORIS FG2421.

Hlavné vlastnosti:
   Turbo 240 Hz – vždy ostrý obraz pohyblivého videa
   Extrémne krátka reakčná doba – 1 ms (Turbo 240 = On)
   Vysoký kontrast VA LCD – 5 000:1 (max. až 15.000:1 pri DCR)
   Veľká rozmanitosť rozhrania: DP, HDMI, DVI
   Prednastavené profily pre profesionálných hráčov
   Software Screen Manager Pro Gaming pre jednoduché nastavenie monitora
•   Progamingový dizajn
   Predĺžená päťročná záruka

Techické info: EIZO_FG2421

Zdroj: EIZO

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo