Spoločnosť Nikon uviedla na trh supersvetelný objektív 1 NIKKOR 32 mm f/1,2 a prináša do systému Nikon 1 možnosť snímať portrétové fotografie s malou clonou. Tento pôsobivý objektív formátu CX s ohniskovou vzdialenosťou ideálnou pre portréty a kompaktnou konštrukciou ponúka vynikajúcu kvalitu snímky. Na svete neexistuje veľa svetelnejších objektívov a tento je prvý ohlásený objektív radu 1 NIKKOR so svetelnosťou f/1,2.

Či už ste v interiéri alebo využívate prirodzené svetlo vonku, objektív vám umožní získať  očarujúce portréty. Pri snímaní prirodzených snímok alebo aranžovaných kompozícií môžete dokonale zaostriť na snímaný objekt a získať jemné rozostrenie pozadia (bokeh) a snímať ostré zábery a videosekvencie aj pri slabom svetle.

Výborné výsledky

Tento nový objektív 1 NIKKOR ponúka aj cez extrémne vysokú svetelnosť nezvyčajne kompaktné rozmery. Vďaka tomu ide o vynikajúci portrétny objektív. Ohnisková vzdialenosť 32 mm je ekvivalentná približne 85 mm pri 35-mm kinofilmovom formáte – ide o klasickú portrétovú vzdialenosť, ktorá umožňuje snímať blízke zábery hlavy a ramien s extrémnymi detailmi. Tento objektív je ideálny pre všetky situácie od prirodzených snímok až po aranžované fotografie a umožní vždy zachytiť tie najlepšie portréty.

Optická výnimočnosť

Objektív obsahuje deväť prvkov v siedmich skupinách a ponúka výnimočnú kvalitu snímky. Okrúhly otvor clony so siedmimi lamelami zaisťuje nádherne mäkký bokeh. Ide tiež o prvý objektív 1 NIKKOR, ktorý je vybavený antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon umožňujúcou výrazne minimalizovať reflexy a závoj aj v situáciách s protisvetlom.


Špeciálny ultrazvukový zaostrovací motor (SWM) umožňuje dosiahnuť plynulé a presné automatické zaostrovanie a pomáha zaistiť tichý záznam videosekvencií. Používateľov, ktorí radi fotografujú s manuálnym ovládaním, zaujme, že ide o prvý objektív 1 NIKKOR vybavený zaostrovacím krúžkom, ktorý umožní ovládať zaostrenie pri pohľade do hľadáčika alebo na monitor fotoaparátu.

Portréty z akéhokoľvek miesta

Objektív je medzi objektívmi s tak veľkou svetelnosťou prekvapivo kompaktný a je vybavený vysoko kvalitnou kovovou konštrukciou tela.

Vďaka tomu predstavuje vhodné doplnenie systému Nikon 1. Objektív sa dodáva v striebornom vyhotovení s vysokým leskom a čiernom vyhotovení so stredným leskom. Objektív sa dodáva s prednou krytkou a bajonetovou slnečnou clonou HB-N107, ktorá pomáha znížiť mieru vnikania bočného svetla do objektívu a tým minimalizuje výskyt závoja. Vďaka tomu môžete získať fotografie s lepším kontrastom a sýtosťou farieb. Voliteľné príslušenstvo zahŕňa mäkké puzdro na objektív CL-N101.

Rad 1 NIKKOR

Objektívy 1 NIKKOR zachytávajú život s výnimočnou ostrosťou. Spoločne s prenosnosťou, výkonom a rýchlosťou fotoaparátov Nikon 1 umožňujú malé rozmery objektívov 1 NIKKOR skutočne odlíšiť systém Nikon 1 od iných produktov. Tieto objektívy sú navrhnuté pre používateľov s aktívnym životným štýlom. Neustále sa rozrastajúci rad momentálne zahŕňa deväť objektívov a pokrýva široký rozsah scén. Všetky objektívy sú optimalizované pre záznam videosekvencií.

Predpokladaná cena je 799€, dostupnosť začiatkom júna.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo