Spoločnosť Nikon ohlásila svoj doteraz najsvetelnejší objektív radu 1 NIKKOR, pevný objektív 1 NIKKOR 18,5 mm f/1,8.

Tento svetelný základný objektív formátu CX predstavuje osviežujúce rozšírenie systému Nikon 1 a ponúka majiteľom fotoaparátov Nikon 1 možnosť opustiť dodávaný objektív v súprave a využiť možnosti vysokej svetelnosti vrátane príjemne rozostrených pozadí portrétov a pohodlného fotografovania v slabom osvetlení.

Jordi Brinkman, produktový manažér oddelenia kompaktných systémových fotoaparátov Nikon 1 spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Nikon 1 predstavuje najpredávanejší systém svojej kategórie v Európe a malé rozmery objektívov 1 NIKKOR sú jednou z kľúčových výhod radu Nikon 1, ktorý je stelesnením prenosnosti, výkonu a rýchlosti bez zníženia kvality. Objektív 1 NIKKOR 18,5 mm f/1,8 je najsvetelnejším objektívom radu a umožňuje snímať vynikajúce fotografie v slabom osvetlení a využívať nádherný bokeh. Vďaka tomu úžasným spôsobom zvyšuje flexibilitu systému Nikon 1.“

Rodina 1 NIKKOR

Objektívy 1 NIKKOR zachytávajú život s výnimočnou ostrosťou a sú navrhnuté pre používateľov s aktívnym životným štýlom. Rad pokrýva široký rozsah využiteľnosti a všetky objektívy sú optimalizované pre záznam videosekvencií. Spoločne s prenosnosťou, výkonom a rýchlosťou fotoaparátov Nikon 1 umožňujú malé rozmery objektívov 1 NIKKOR skutočne odlíšiť systém Nikon 1 od iných produktov. Objektív 1 NIKKOR 18,5 mm f/1,8 predstavuje najsvetelnejší objektív, ktorý bol doteraz pre tento rad uvedený na trh, a umožňuje snímať vynikajúce fotografie v slabom osvetlení aj pri nízkom nastavení citlivosti ISO a vytvárať tak portréty s nádherným bokehom. 

Rýchly a jasný

Vďaka kombinácii ohniskovej vzdialenosti 18,5 mm a vysokej svetelnosti je nový objektív radu 1 NIKKOR ideálny na snímanie portrétov a fotografií v slabom osvetlení. Pevná ohnisková vzdialenosť 18,5 mm ponúka obrazový uhol zodpovedajúci približne 50 mm (vo formáte 35-mm filmu), čo je ideálne na portréty aj bežné fotografie. Maximálna svetelnosť f/1,8 predstavuje dokonalú rovnováhu medzi ostrosťou a bokehom a vykresľuje okamihy v slabom osvetlení s vynikajúcou jasnosťou. Vďaka tomu môžete zvýrazniť objekty a vytvárať zábery s plynulým rozostrením pozadia.

Sklo s vysokou kvalitou

Objektív 1 NIKKOR 18,5 mm f/1,8 má optickú konštrukciu, ktorá zaisťuje ostrosť na celej ploche aj pri plne otvorenej clone. Asférický prvok zabezpečuje dokonalé rozlíšenie a kontrast a plynulý mechanizmus clony umožňuje jednoducho prechádzať medzi ostrým a rozostreným pozadím, či už snímate fotografie alebo videosekvencie. Malé rozmery objektívu výborne dopĺňajú malé telá fotoaparátov Nikon 1. Objektív ponúka vynikajúcu kvalitu snímky bez zníženia prenosnosti.

Vízia a štýl

Nový objektív 1 NIKKOR je ľahký, jednoducho prenosný a predstavuje vynikajúci pomer ceny a výkonu. Dodáva sa v lesklej striebornej, pololesklej čiernej a bielej verzii. Voliteľné príslušenstvo je tvorené mäkkým puzdrom na objektív CL-N101 a slnečnou clonou HB-N104, ktorá pomáha znižovať množstvo rozptýleného svetla a minimalizovať závoj na dosiahnutie fotografií s lepším kontrastom a sýtosťou farieb.

Objektív sa dodáva s prednou a zadnou krytkou objektívu.

Zdroj TS: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo